پذیرش خواستگار ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۴۴ بازدید

سلام. وقت بخیر. ایا درسته که خاستگاری رو فقط به خاطر ظاهر رد کرد یعنی کسی که ظاهر و لباس پوشیدنش مذهبی نیست و خیلی اسپرت و به مد روز هست ولی میگه ادم مذهبی ای هست ولی فقط به خاطر اینکه از ظاهرش و طرز لباس پوشیدنش رو دوست نداریم اون رو رد کنیم؟

اساساً همان طور که پذیرش خواستگار نیاز به دلیل منطقی دارد، رد خواستگار نیز بدون دلیل منطقی عاقلانه و منطقی نیست. اگر شما علاقه مند به ازدواج هستید و خواستگارتان نیز به نظر مرد خوب و ایده آلی است هیچ ایرادی ندارد که با او اجازه دهید که رسماً و با همراهی خانواده به خواستگاری تان بیاید تا اگر شرایط مساعد بود با او ازدواج کنید؛ حُسن این کار این است که اگر خواستگار خوب و مناسبی دارید بی جهت وی را رد نمی کنید و موقعیت مناسب را از دست نمی دهید و بعداً دچار فرصت سوزی و پشیمانی نمی گردید. برای داشتن یک ازدواج پایدار و آرامش بخش لازم است از مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) بهره بجویید.
علت ناپایداری بسیاری از ازدواج ها اکتفاء به معیارهای سطحی و عدم بررسی همخوانی ویژگیهای شخصیتی ـ روانشناختی، زیستی، نگرشی، خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی دختر و پسر با یکدیگر است.
مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) این فرصت را برای دختر و پسر فراهم می آورد که با کمک و همراهی کارشناسان و متخصصان ازدواج در ازدواج انتخابی آگاهانه و بر اساس معیارها و ملاک های ازدواج داشته باشند. ریسک ازدواج با مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) به شدت پایین می آید و طبیعتاً میزان اختلافات زناشویی و شکست در ازدواج پایین خواهد بود.
امروزه باتوجه به گسترش جوامع و پیدایش شهرهای بزرگ و پیچیده شدن شناخت افراد از یکدیگر، لزوم مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) بیش از پیش آشکار می گردد تا لایه های پنهان شخصیتی افراد آشکار گردد و دختر و پسر با شناخت کامل و آگاهی از صحت و سلامت ازدواج شان تصمیم به ازدواج با هم بگیرند و درصد خطا را پایین بیاورند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید