نقطه انحراف انسان از صراط مستقیم ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۳۶ بازدید

رابطه ام با خدا کم شده، کمتر بهش تکیه میکنم، یک جورایی مطمین نیستم هوامو داره، میترسم که فراموشش کنم و کارم به انکار برسه، لطفا کمکم کنید.

دوست گرامی. نقطه انحراف انسان از صراط مستقیم ابتدا کوچک است و با یک زاویه گرفتن خیلی کوچک و نامحسوس ایجاد می شود و بعد به مرور زمان این زاویه بزرگ و بزرگ تر می شود و بعد از مدتی انسان مشاهده می کند که خیلی از صراط مستقیم دور شده است و کاش بیدار شود و توبه کند و به صراط مستقیم برگردد ولی گاهی آنقدر دور می شود و غافل می گردد که توبه هم برایش امکان پذیر نیست.
این زاویه با یک گناه و نافرمانی کوچک آغاز می شود مثلا یک خانمی چادر را تبدیل می کند به مانتو و کمی موهاش را می گذارد بیرون. این خودش چیز مهم نیست و حد اکثر گناه صغیره است اما اون زاویه پیدا کردنش خیلی مهم و خطرناک است.
بعد که شل حجاب شد کم کم شل نماز می شود و شل روزه و همینطور جلو می رود و از صراط مستقیم فاصله می گیرد تا اینکه سرانجام سر از ولایت شیطان و جهنم در می آورد.
انسان تا در صراط مستقیم و تحت ولایت خداست در امنیت و آرامش و شادی به سر می برد، اما وقتی تغییر مسیر داد و از راه خارج گردید، دیگر هیچ امنیت و آرامشی ندارد و زندگی اش لجن می شود حتی اگر ثروتمندترین مردمان باشد.
قرآن می فرماید: من اعرض عن ذکری فان له معیشه ضنکا. یعنی اگر کسی از یاد خدا و صراط مستقیم فاصله گرفت و خدا را فراموش کرد تمام زندگی اش نکبت بار می شود.
اما شما که سوال کرده اید معلوم می شود نوعی بیداری دارید و همین بیداری باعث شده احساس کنید مشکلاتی برایتان پیش آمده. این نکته امیدبخشی است ولی بررسی کنید این انحراف و زاویه از کجا شروع شده فورا تغییر مسیر بدهید و راه را عوض کنید و به صراط مستقیم بازگردید و بیشتر مراقب خود باشید. هیچ گاه مطالعه و کسب آگاهی دینی را فراموش نکنید و همواره به آنچه می دانید عمل کنید تا رستگار گردید. موفق باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید