ناتوانی جنسی شوهرم ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۴۹ بازدید

سلام من زنی هستم که ۳۶ سال سن دارم و ۶ سال هست که ازدواج کردم ولی هیچ رابطه زناشویی به معنای دخول الت تناسلی همسر با من صورت نگرفته و فقط معاشقه بوده و من میل جنسی زیادی داشتم و دارم که هروز داره سرکوب میشه و همسرم اهمیتی نمیده حتی در کنار من نمی خوابه و تو اتاق جدا می خوابد و بهانه می اورد که تخت کوچیکه من زمین راحت ترم ولی من رو زمین نمی تونم پیش ایشون بخوابم چون سختمه رو زمین و سردم میشه و همسرم بخاطر نداشتن نعوظ دنبال درمانش هم نیست
به تازگی تمایلم به یه اقایی که کارفرمام بود جذب شده دوست دارم که باهاشون در ارتباط باشم البته که ایشون قبلا جداشده و یک دختر داره و قصد ازدواج نداره فقط جهت سکس پیشنهاد به من دادند میدونم کار درستی نیست ولی واقعا نمیدونم دیگه چه کنم حالم زیاد مساعد نیست حس شکست خوردگی دارم .
لطفا راهنمایی کنید

احساسات تلخ و ناخوشایند شما را از این جریان درک می کنیم و بر صبر و استقامتی که شما در زندگی داشته اید درود می فرستیم و امیدواریم این واقعه هر چه زودتر ختم به خیر گردد.
در گام نخست به نظر می رسد مشکلی که امروز گریبانگیر شوهرتان شده است را باید با متخصصان و پزشکان در میان بگذارید و با آنها مشورت کنید و نظر آنان را جویا شوید و از میزان درمان پذیری آن مطلع گردید و درمان آن را آغاز نمایید تا مشکل تان به صورت اساسی حل شود.
تا زمانی که فرایند درمان و حل مشکل شوهرتان سیر طبیعی خویش را طی می کند به ناچار باید نیاز جنسی خویش را والایش کنید و تا محرومیت‌های جنسی و شدت نیاز جنسی خدای ناکرده شما را به سوی گناه و بی عفتی سوق ندهد.
البته در مواردی که زن به علت ناتوانی جنسی همسر و یا شرایط خاص او، از جمله برخی از شغل‌ها که مستلزم سفرهای متعدد و طولانی است و زن از محرومیت‌های جنسی رنج می‌برد و امکان درمان شوهر وجود ندارد، می‌تواند درخواست طلاق کرده و در صورتی که مرد نخواهد یا نتواند شرایط رضایت‌بخشی برای او مهیا کند، از او جدا شود و با مرد دیگری ازدواج کند؛ اگر شرایط زندگی زن، به گونه‌ای است که جدا شدن از همسر هزینه‌های فراوان و بیش از طاقت او را در پی داشته و یا جدایی او به فروپاشی خانواده می‌انجامد و یا رفتاری برخلاف منش اخلاق انسانی است (مثلا همسرش بیمار است و ناتوانی جنسی او ناشی از بیماری است) و... بی‌تردید ماندن و شکیبایی زن بر محرومیت‌ها و ناکامی‌ها، رفتاری اخلاقی و ارزشمند است و پاداش واسع الهی را در دنیا و آخرت در پی خواهد داشت؛ خداوند مهربان، ذره‌ای کار خیر و نیک را بی‌پاسخ نگذاشته و بنده‌ای را که برای خشنودی او، بر سر تمناهای نفسانی‌اش (هرچند برای او مباح باشد) پای بگذارد و رضایت او را بر رضایت خویش مقدم دارد، اجری بی‌حساب خواهد داد!
بهترین توصیه برای زنان همچون شما که باید در این شرایط محرومیت‌های جنسی را تحمل کنند و هیچ راهی برای ارضای مشروع وجود ندارد و به هیچ روی نمی‌توانند زندگی کنونی خود را ترک کنند، این است که با والایش انرژی‌های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت‌های هنری، فکری، ورزشی، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب‌های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب‌های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمرکز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس‌ها و فیلم‌های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک‌های جنسی و...) که به شعله‌ور شدن آتش نیاز می‌انجامد، بپرهیزند و بکوشند که با خودگویی‌های منطقی و آرام کننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش‌های الهی و درس گرفتن از زندگی زنانی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می‌گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی که باید با ‌آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند؛ البته در صورت احساس نیاز به راهنمایی‌های بیشتر حتما باید از مشورت با بانوان مشاور و شرکت در گروه‌های درمانی همسو غفلت نکنند.
در نهایت اگر زندگی با شوهرتان برای تان عسر و حرج شدید دارد و امنیت روحی و روانی شما در خطر است و نیازهای شما نادیده گرفته می شود، می توانید تقاضای طلاق دهید و از وی جدا گردید.
ماده 1130 قانون مدنی به زوجه اجازه داده است در مواردی که ادامه زندگی زناشویی، وی را در وضعیت عسر‌و‌حرج قرار دهد، با مراجعه به حاکم و اثبات حالت عسر‌و‌حرج، درخواست طلاق نماید.
البته تا زمانی که مشکل شوهرتان درمان نشده و نیز شما از وی به طور کامل جدا نشده اید، مجوزی برای روابط نامشروع جنسی وجود ندارد و مجوزی برای روی آوردن به گناه برای شما نمی شود و شما باید در هر صورت خودتان را حفظ کنید.
همواره موفق و کامروا باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید