فلسفه حجاب-اقسام حیا-حفظ حیا-معنای حیا-حیای زنان-حیا و نجابت-تعریف حیا ۱۳۸۶/۰۸/۰۸ - ۱۴۳۲ بازدید

میگن زن باید حیا داشته باشه چون عاطفه اش رو می دزدن یعنی چی؟ یعنی پسرها فقط دنبال عاطفه هستند؟ چرا نگفتن دنبال مسائل جنسی هستند؟

منظور آن است که زن ها به خاطر غلبه داشتن عواطف و هیجانات او در رفتارها و تصمیم گیرهایش، زودتر از مردها جذب اندیشه ها و رفتارهای احساسی، هیجانی و عاطفی دیگران می شود این همان است که برخی گفته اند:عاطفه زن را زودتر می دزدند.
البته ویژگی عاطفی بودن به خاطر مسئولیت مهم و ارزشمندی است که به عهده او گذاشته شده یعنی تربیت فرزند زیرا در درجه اول مسئولیت تربیت فرزندان در محیط عاطفی خانواده به عهده مادران است. عواطف و احساسات مادری است که اولا محیط عاطفی خانواده را سرو و سامان داده و ثانیا ارتباط اعضا خانواده را سازمان بخشد. به هر حال،‌ زن زودتر از مرد تحت تأثیر قرار می گیرد. حال اگر صفت حیا در زن کم رنگ شود، احتمال به انحراف کشیدن اول بیشتر می شود یعنی وقتی در کنار تأثیرپذیری زیاد، کم رنگی حیا قرار گیرد، چه بسا فرد دچار مشکلاتی شود که زندگی خود و دیگران را زیر سوال ببرد و زود فریب بخورد.
اما قسمت دوم را نمی توان نتیجه جمله اول شما قرار داد یعنی نتیجه غلبه داشتن عواطف زنان این نمی شود که مردها یا پسرها فقط دنبال عاطفه هستند. بله مردها می توانند با توجه به این ویژگی در زنان روابط عاطفی خود را در محیط خانواده و در تعامل با همسر خود تنظیم کنند- و در جهت رشد و تعالی یکدیگر تلاش کنند و برای تربیت فرزندان سالم و بانشاط از این پتانسیلی به خوبی استفاده کنند. هر چند افراد سودجو نیز ممکن است از این ویژگی عاطفی بودن زن و تأثیرپذیری آنها سوءاستفاده کنند در واقع دست آفرینش و تکوین به گونه ای تنظیم کرده است که دو جنس زن و مرد در کنار یکدیگر بتوانند به یک زندگی با نشاط، با محبت و عاطفی و بالنده ای دست یابند و هر یک به گونه ای زندگی مشترک را گرم و پر رونق سازند. بنابراین دخترها یا زنان با انفعال و تأثیرپذیری بیشتر و مردان یا پسرها با ویژگی تأثیرگذاری خواهند توانست به تعامل و ارتباط متقابل مطلوب دست پیدا کنند اگر هر دو فقط یکی از این دو ویژگی را داشته باشند( هر دو تابع شوند یا هر دو متبوع باشند) زندگی مشترک معنی داری نخواهند شد. این ویژگی را در ابعاد مختلف انسان می توان مشاهده کرد از جمله از مسائل جنسی که شما مثال زدید. این نوع تعامل و این تأثیرگذاری و تأثیرپذیری در ساختار وجودی انسان از جمله در بعد مسائل جنسی و ارتباطات زناشویی نیز قابل مشاهده است.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید