علل نیاز به فرزند آوری و زندگی تحمیلی ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۸۹ بازدید

با سلام
لطفا در مورد علت فرزند اوری توضیح بدید و بفرمایید که چه مشکلی پیش میاد اگر نسل بشر منقرض بشه ، در حد توان از تعدادی از خانواده ها پرس و جو کردم و هیچکدوم دلیل محکمی برای اینکه بچه به دنیا بیارند نداشتند و صرفا بر اساس میل جنسی عمل کردند و وقتی که وجود یا عدم وجود ما تاثیری در خداوند نداره و حتی میتونه برای محیط زیست هم مفید باشه و از طرفی به دنیا اومدن همراه با رنج و سختی هست چرا باید انسان جدیدی به دنیا بیاد. خود من ترجیح میدادم به دنیا نمی اومدم و سختی هم متحمل نمیشدم هر چند بین عدم وجود و لذت هم من عدم رو انتخاب میکنم.

با عرض سلام و سپاس از اینکه پرسمان را برای پاسخ و راهنمایی برگزیده اید، پرسشگر گرامی، طبق نظر روانشناسان سلامت روان انسان سه مولفه ی اساسی دارد 1- داشتن حس مفید بودن که به معنای داشتن شغل است2- ازدواج یعنی داشتن کسی که به او عشق بورزی و مورد عشق ورزی او قرار گیری 3- فرزند پروری یعنی داشتن کسانی که شخص محبت عاشقانه ی خود را نثار آنها کند و از طرف آنها مورد محبت ورزی قرار گیرد.
فرموده اید:« لطفا در مورد علت فرزند اوری توضیح بدید و بفرمایید که چه مشکلی پیش میاد اگر نسل بشر منقرض بشه » طبق نگرش اسلامی آفرینش جهان برای این بوده است که انسانهایی زاده شوند و بزرگ شوند و به اختیار خود روش زندگی خود را انتخاب کنند و مهیای جهان جاوید شوند.
فرموده اید:« وقتی که وجود یا عدم وجود ما تاثیری در خداوند نداره » این فرمایش شما درست است اما یکی از صفات خداوند لطیف بودن به معنای لطف بسیار داشتن است و لطف او اقتضاء می کند که انسانهایی را بیافریند و راه درست از نادرست را نشان شان دهد و بر اساس شناخت و رفتار به آنها پاداش و کیفر دهد.
فرموده اید«و حتی میتونه برای محیط زیست هم مفید باشه » همانطور که عرض کردم خداوند جهان را برای انسان آفریده و البته برای استفاده از نعمتهای ملاکهایی مشخص کرده است که اگر بشر آن معیارها را رعایت کند محیط زیست نیز مشکلی پیدا نخواهد کرد اما متاسفانه سرمایه داری جهانی با اسراف و تبذیر محیط زیست را آلوده ساخته است.
فرموده اید:«و از طرفی به دنیا اومدن همراه با رنج و سختی هست چرا باید انسان جدیدی به دنیا بیاد. خود من ترجیح میدادم به دنیا نمی اومدم و سختی هم متحمل نمیشدم» زندگی این جهان بخاطر طبیعت مادی اش آمیخته به لذت و رنج و خوشی و غم است شما هیچکس را در جهان نمی یابید که خوشی و لذت را داشته باشد اما از رنج و غم بی بهره باشد. اما برخی بخاطر افکار اتوماتیک منفی فقط روی سیاهی ها زندگی زوم می کنند و بطور انتخابی از دیدن لذاید و خوشی های آن چشم فرو می بندند. و بجای تغییر نگرش ناکارآمد به پاک کردن صورت مسئله و خودکشی فکر می کنند.
فرموده اید:« هر چند بین عدم وجود و لذت هم من عدم رو انتخاب میکنم» همانطور که عرض کردم این جهان جهان اختیار و انتخاب است لذا هر کسی می توانید عدم وجود را بر وجود ترجیح دهد و از این جهان رخت بربندد اما وقتی به جهان جاوید منتقل شد خداوند از تمام نعماتی که در این جهان به او داده بازخواست خواهد کرد و اگر پاسخی محکمه پسند نداشته باشد وارد دوزخ خواهد شد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید