تقویت بحث امامت سبب تحکیم اعتقاد مردم به ولی فقیه می‌شود ۱۳۹۰/۰۹/۰۹ - ۴۰ بازدید

آیت‌الله استادی:
تقویت بحث امامت سبب تحکیم اعتقاد مردم به ولی فقیه می‌شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که تقویت بحث امامت سبب تحکیم اعتقاد مردم به ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط می‌شود، گفت: برخی که با مطرح شدن بحث امامت مخالفت می‌کنند، می‌خواهند ریشه را بزنند تا دیگر بحثی از ولی فقیه نشود.

آیت‌الله استادی:
تقویت بحث امامت سبب تحکیم اعتقاد مردم به ولی فقیه می‌شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که تقویت بحث امامت سبب تحکیم اعتقاد مردم به ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط می‌شود، گفت: برخی که با مطرح شدن بحث امامت مخالفت می‌کنند، می‌خواهند ریشه را بزنند تا دیگر بحثی از ولی فقیه نشود.
، آیت‌الله رضا استادی در چهارمین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین‌‌(ع) در حسینیه شهدای قم به اهمیت مسأله امامت اشاره کرد و با بیان این‌که گاهی اشتباها و یا با غرض‌ورزی گفته می‌شود که در زمان ما بحث امامت نباید مطرح شود، لزوم بحث امامت را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد.
وی با بیان این‌که امامت از اصول دین و یکی از پایه‌های اصلی مذهب تشیع است و نمی‌توان از آن بحث نکرد، گفت: در دوران کنونی که مسلمانان دشمن مشترک دارند و بر وحدت اهل تسنن و تشیع تأکید و از بحث‌های حساسیت‌ برانگیز پرهیز داده می‌شود، هرکسی که منطقی بی‌اندیشد متوجه خواهد شد که معنی وحدت مطرح نشدن بحث امامت نیست.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: امامت منافاتی با وحدت بین شیعه و سنی ندارد، چرا که اگر کوچک‌ترین منافاتی داشت، امام خمینی‌‌(ره) در ابتدای وصیت‌نامه خود پس از بیان حدیث ثقلین، مسأله تشیع و بحث امامت را مطرح نمی‌کردند.
وی در ادامه اظهار داشت: بحث امامت با وحدت شیعه و سنی منافاتی ندارد و گفت‌وگو در بحث امامت که هیچ حساسیت‌برانگیز نیست لطمه‌ای به وحدت نمی‌زند، بلکه بدگویی، نزاع و درگیری است که وحدت را دچار خدشه می‌کند.
آیت‌الله استادی با بیان این‌که فلسفه تقلید از مجتهد و ولی فقیه محکم کردن اصل امامت است که در غیر این صورت اساس تقلید از بین می‌رود، گفت: ولایت فقیه قدرت عظیم در بین مردم و یکی از شعبه‌های امامت است؛ برخی که با مطرح شدن بحث امامت مخالفت می‌کنند، می‌خواهند ریشه را بزنند تا دیگر بحثی از ولی فقیه نشود.
وی اضافه کرد: در طول سی و دو سال پس از انقلاب اسلامی ایران بر همگان ثابت شد که مسأله ولایت فقیه چه برکاتی برای اسلام و ملت ایران داشته است که اگر در بیداری اسلامی رخ داده در منطقه هم به این مسأله توجه می‌شد، شاهد هرج و مرج و عدم شناخت صحیح راه از سوی مسلمانان نبودیم.
این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان این‌که هرچه بیشتر در تقویت بحث امامت تلاش کنیم، اعتقاد مردم به ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط بیشتر می‌شود، تقویت مسأله امامت را از ضرورت‌های اولیه دین اسلام و مذهب تشیع برشمرد و خواستار تبیین مسأله امامت در مجالس عزاداری امام حسین‌‌(ع) شد.
وی هشدار داد: دشمن از جهات مختلف وارد شده و همان اندازه که در تلاش است مردم را به فساد نزدیک کند، همان اندازه برای سست کردن عقاید مسلمانان تلاش می‌کند که یکی از توطئه‌ها هم از راه رسانه‌هایی که با دلسوزی و عوام‌فریبی مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند، القا می‌شود.
آیت‌الله استادی در پایان سخنان خود یکی از وسایل حفظ دین اسلام را شرکت در محافل و مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین‌‌(ع) عنوان کرد و با بیان این‌که برای حفظ دین و اعتقاد مردم باید از هر راهی استفاده کرد، گفت: افرادی که در مجالس عزاداری سالار شهیدان شرکت می‌کنند، متحول می‌شوند.

مرجع : خبرگزاری رسا

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید