تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۳۵ بازدید

باسلام.
ایا امکان تحصیل هم در دانشگاه و هم در حوزه علمیه وجود دارد؟ شرایطشان چیست؟

امکان تحصیل به صورت همزمان به صورت حضوری در حوزه و دانشگاه وجود ندارد؛ چون برنامه های آموزشی و کلاس ها با هم تداخل می کند، اما به صورت غیرحضوری و مجازی این امکان فراهم هست؛ حتی شما می توانید به صورت آزاد دروس حوزوی را بگذرانید و بعد از فراغ التحصیلی از دانشگاه در حوزه شرکت کنید و همه دروس را یکباره امتحان دهید و به صورت رسمی به عنوان طلبه در حوزه های علمیه مشغول به تحصیل گردید و یا اینکه وارد حوزه شوید و بعد از گذراندن مقدمات حوزه و دریافت مدرک سطح یک حوزه وارد دانشگاه شوید و در کنار دروس، حوزه دروس دانشگاه را نیز بگذرانید.
ذکر این نکته لازم است که در حال حاضر در کنار دروس حوزوی مؤسساتی با رویکرد دینی و ارائه دروس دانشگاهی جهت تقویت بنیه علمی طلاب تأسیس شده است که ورود به آنها از مسیر حوزه میسّر است که معمولاً طلاب بعد از گذراندن مراحل مقدماتی و اخذ مدرک سطح یک حوزه می توانند در این گونه مؤسسات آموزشی پژوهشی که عمدتاً زیر نظر آموزش عالی و وزارت علوم فعالیت می‌کنند، بسته به نوع علاقه خود در کنار تحصیل در حوزه مشغول به تحصیل گردند و مدارج علمی آن را بپیمایند.

نظرات

میهمان
سلام علیکم این امکان در دانشگاه رضوی بوجود آمده لطفا این مطلب را درج کنید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید