ازدواج با خواستگار لاابالی ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۴۶ بازدید

سلام
من ۳۸ سالمه و مذهبی ام. یک خواستگار دارم که نماز نمیخونه، مشروب میخوره، خانواده اش هم بی بندوبارند و مثلا برادرش روابط نامشروع زیاد داره،خودش رو نمیدونم، ترجیح دادم کنجکاوی نکنم. و خانواده و اقوامش اهل حجاب هم نیستن و کلا با خانواده ما فرق دارند.
اگه من با این اقا ازدواج کنم و خودم مذهبی بمونم ولی اون مشروب بخوره و غیره ایا من گناه میکنم؟ یا اگه اون مجبورم کنه پوششم طبق سلیقه اون باشه من گناه میکنم یا نه؟ خب خواستگار دیگه ای ندارم

پرسشگر عزیز و گرامی!
اگرچه این حق شماست که ازدواج کنید و بستری مناسب برای ارضای نیازهای مختلف خویش بیابید، اما باور ما این است که ازدواج نکردن و تحمل مشکلات آن به مراتب راحت تر از ازدواج نامناسب و گرفتار شدن در هزار و یک مشکل پیش بینی نشده است؛ بنابراین وقتی خواستگارتان شرایط حداقلی ازدواج با شما را ندارد؛ طبیعتاً اگر با وی ازدواج کنید، مشکلات تان بیشتر خواهد شد و شاید روزی هزار بار آرزو کنید که ای کاش هرگز ازدواج نمی کردید و خودتان را گرفتار نمی ساختید؛ بنابراین با دانستن این مطلب خیلی راحت می توانید با این موضوع کنار بیایید و پسر مورد نظر را فراموش کنید. البته قبول داریم که اگر همین موقعیت ازدواج را هم از دست بدهید شاید به این زودی نتوانید ازدواج کنید، اما همان طور که گفتیم ازدواج نکردن و تحمل مشکلات آن به مراتب راحت تر از ازدواج نامناسب و گرفتار شدن در هزار و یک مشکل پیش بینی نشده است.
در هر صورت اگر شما با چنین شخصی ازدواج کنید در امر گناه نباید با وی همکاری کنید و نیز اطاعت از وی در امر گناه حرام است و جایز نیست.
بهتر است پسر مورد نظر را فراموش کنید و برای اینکه از این حالت خارج شوید، به تلاش های فعالانه خود برای جذب خواستگاران خوب و مناسب ادامه دهید تا همسر مناسبی برای تان پیدا شود و شما نیز فرصت ازدواج بیابید.
اخیراً نرم افزاری توسط سازمان تبلیغات اسلامی به نام «همدم» طراحی شده است که افراد می توانند از طریق آن اقدام به یافتن همسر مورد نظر و همسان خود بنمایند، از این اپلیکیشن استفاده کنید. این اپلیکیشن از طریق نرم افزار «بازار» قابل نصب می باشد.
همواره موفق و کامروا باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید