آمریکا و بحران اوکراین ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۰۷ بازدید

سلام. خسته نباشید. چرا این همه میگن اوکراین جنگ میشه؟؟؟ غربی ها از گفتن این دروغ، میخوان به چی برسند؟؟؟؟ چه هدفی از پخش کردن این دروغ ها دارن؟؟؟؟حتی مردم خودشون رو الاخون بالاخون کردن که از اوکراین خارج شن! این همه اعزام نیروی نظامی و تسلیحات به اطراف اوکراین و این همه فعالیت رسانه ای و خارج کردن اتباعشون از اوکراین، اون هم درحالی که اصلا جنگی نمیشه!!!!!!!!!!!! صد در صد کلی این کارها هزینه داشته. میخوان از این کارها به چی برسن که این همه هزینه میکنند؟؟؟؟؟ درحالی که اصلا جنگی هم رخ نمیده!!!!!!!!!! واسه چی این همه هزینه میکنند؟؟؟؟؟؟!!!!!!اخه این حرف ها که میگن جنگ میشه و... همش الکیه. بازیه. پس فردا میبینید که همین کشورها سرانشون دارن باهم دیگه روبوسی میکنن و میگن تفاهم نامه امضا کردیم. ابرقدرت ها هیچ وقت باهم نمیجنگن. فقط ممکنه یه کشور قوی به یه کشور ضعیف حمله کنه. کشورهایی که بمب اتم دارن باهم درگیر نمیشن. اینجام دو طرف بمب اتم دارن. هم روسیه. هم امریکا و اروپا.

زورآزمایی آمریکا و غرب با روسیه بر سر مسأله اوکراین تشدید شده است. در این بین اگرچه روسیه و اوکراین به عنوان طرف‌های اصلی بار‌ها عدم تمایل خود برای درگیری نظامی را اعلام کرده اند، آمریکا به عنوان یک کشور غیرمنطقه ای، به جوسازی درباره قریب الوقوع بودن جنگ ادامه می‌دهد.جیک سالیوان، مشاورر امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا مدعی شد، برابر اطلاعات به دست آمده، روسیه ممکن است پیش از بیستم فوریه به اوکراین حمله کند. رسانه‌های آمریکای هم با جو سازی اعلام کردند وزارت امور خارجه آمریکا از کارکنان سفارت خود در اوکراین و همچنین شهروندانش خواسته است از اوکراین خارج شوند.به نظر می‌رسد، مقامات و رسانه‌های آمریکایی همسو با هم مشتاق وقوع جنگ بین روسیه و اوکراین هستند. اگرچه آمریکا به اضطراب آفرینی درباره جنگ ادامه می‌دهد ، بسیاری از تحلیلگران بین المللی بروز جنگ به دلیل بحران روسیه و اوکراین را کم اهمیت قلمداد می‌کنند، زیرا به گفته آن‌ها همه طرف‌ها می‌دانند که جنگ فقط به خطرات غیرقابل کنترل منتهی خواهد شد.اما اینکه چرا آمریکا مدام از خطر تجاوز روسیه به اوکراین و وقوع جنگ دم می‌زند؟ به نظر می رسد این تلاش ها با دو هدف عمده دنبال می شود.نخست اینکه، آمریکا با بزرگنمایی تهدید روسیه تلاش می‌کند تا حدودی تنش راهبردی در اروپا ایجاد کند و با این کار امیدوار است کشور‌های اروپایی به ویژه کشور‌های اروپای شرقی و کشور‌های عضو شوروی سابق گوش به فرمان آن شوند. با این برنامه، آمریکا می‌تواند بر اوضاع امنیتی ژئوپولیتیکی در اروپا غالب شود و تلاش‌های اروپا برای دستیابی به استقلال امنیتی راهبردی را محدود کند.دوم، بهره برداری آمریکا از جنگ افروزی و شعله ور نگه داشتن درگیری هاست. برابر گزارش ها، از آغاز تشدید بحران اوکراین، آمریکا علاوه بر ارسال شمار زیادی سلاح به اوکراین، با انتقال موشک‌ها و سلاح‌های ساخت آمریکا از سه کشور حوزه بالتیک به اوکراین موافقت کرده است. بدون تردید، منافع صنایع نظامی آمریکا هم در میان است.به گفته کارشناسان، تهدید اخیر کاخ سفید به پایان دادن به پروژه خط گاز طبیعی نورد استریم ۲ با هدف فشار بر اروپا برای قطع وابستگی انرژی به روسیه است تا شرایط افزایش صادرات انرژی آمریکا به اروپا فراهم شود. (www.iribnews.ir/fa/amp/news/3361672)
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «لیز تراس» همتای انگلیسی خود گفت که غرب (ناتو و آمریکا) از اوکراین علیه روسیه استفاده ابزاری می کند. وی تصریح کرد: «ظاهرا غرب به ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به عنوان ابزاری برای خارج کردن روسیه از تعادل نیاز دارد و هیچ‌کس اهمیتی نمی‌دهد که او (زلنسکی) در آنجا چه فکر می‌کند، و این همه هیستری چه پیامدهای منفی برای اقتصاد اوکراین دارد.»
https://www.irna.ir/news/84648554)

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید